Yasin KAPLAN | İL TEMSİLCİSİ

1993 yılında Kocaeli’nin Derince ilçesinde doğan Kaplan, 2011 yılında Derince Necip Fazıl Anadolu Lisesi’nden mezun oldu ve 2017 yılında Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladı. Bir süre TÜGVA Kocaeli Kurucu İl Temsilcisi Av. Yasin BULUT ile birlikte avukat olarak çalıştıktan sonra 2018 yılında kendi hukuk bürosunu açtı ve halen Kocaeli İzmit’te Serbest Avukatlık yapmaktadır. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında ve üniversite kulüplerinde bulunan Kaplan, 2017 yılından itibaren TÜGVA Kocaeli’ de sırayla İl Lise Koordinatörlüğü, İl Teşkilat Başkan Yardımcılığı görevlerini yapmış ve son olarak 2021 yılında gerçekleşen TÜGVA Kocaeli 3. Genel Kurulu neticesinde İl Temsilciliği’ne atanmıştır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.
E-Posta: Av.yasinkaplan@gmail.com

Sezer CEYHAN | TEŞKİLAT KOORDİNATÖRÜ

1983 yılında Eskişehir'in Odunpazarı İlçesinde doğan Ceylan, İlk, orta ve lise öğrenimini Eskişehir’de tamamladıktan sonra öğretmenlik eğitimini almak üzere Kocaeli Üniversitesi’ne yerleşti. Lisans eğitimimden sonra çalışma hayatına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde başlayan Ceyhan çalışmakta olduğu birime katkıda bulunmak ve eğitime olan bağlılığı sebebiyle Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Yönetimi Anabilim dalında yüksek lisans yaptı. 2003 yılından itibaren çeşitli sivil toplum kuruluşlarında farklı kademelerde görev aldı. 2019 yılı itibariyle aktif görev almaya başladığı TÜGVA Kocaeli’ de Teşkilat Koordinatörü olarak görevine devam etmektedir.
E-Posta : sezerceyhan@hotmail.com

Seher ŞEN | KADIN VE AİLE KOORDİNATÖRÜ

1993 yılında Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde doğdu. 2011 yılında Gölcük Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde ortaöğretimini, 2016 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden lisans eğitimini tamamladı. 2016-2019 yılları arasında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Din Sosyolojisi alanında “Din ve Sekülerleşme: Lise Gençliği Üzerine Sosyolojik Bir Araştırma (Kocaeli İli İzmit İlçesi Örneği)” adlı teziyle yüksek lisansını tamamladı. 2018 yılından beri Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Kılavuz Gençlik çatısı altında Değerler Eğitimi Öğretmeni olarak görev yapmaktadır. 2015 yılında Üsküdar’da bünyesine dahil olduğu Türkiye Gençlik Vakfı’nda günümüze kadar muhtelif görevlerde yer almış, 2016-2018 yılları arasında İzmit İlçe Kurucu Kadın ve Aile Koordinatörlüğü yapmıştır. Halen İl Kadın ve Aile Koordinatörlüğü’nü yürütmektedir. Orta derecede Arapça ve İngilizce bilmektedir.
E-Posta: sehersen41@gmail.com

Cihat KAPLAN | ORTAOKUL KOORDİNATÖRÜ

1997 yılında Kocaeli’nin Körfez ilçesinde doğdu, 2015 yılında İzmit Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nden mezun oldu ve 2019 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi olarak başladığı eğitimine devam etmektedir. Eğitim hayatıyla birlikte özel sektörde serbest çalışmaktadır. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında, Üniversite kulüplerinde, 2019 yılından itibaren Kocaeli Başiskele ilçe teşkilatında ortaokul koordinatörlüğü, teşkilat koordinatörlüğü görevlerini almış ve son olarak 2021 yılında yapılan Kocaeli Genel Kurulu Neticesinde Kocaeli İl teşkilatında İl ortaokul koordinatörlüğüne atanmış olan Kaplan orta seviyede Arapça bilmektedir.
E-Mail: Cihatkaplan154@gmail.com

Mehmet Zahid BİNBAY | LİSE KOORDİNATÖRÜ

1998 yılında Kocaeli'nin İzmit ilçesinde doğdu, İstanbul ve İzmit Anadolu İmam Hatip Liselerinde okudu ve ardından 2017 yılında İzmit Kültür Temel Lisesi’nden mezun oldu. 2021 yılında burslu olarak İstanbul Okan Üniversitesi’nde Psikoloji Bölümünü tamamladı. Marmara Üniversitesi Aile Danışmanlığını tamamlamakla beraber halen akademik eğitimlerine devam etmekte olup özel bir kurumda Psikolog/Aile Danışmanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Uzun yıllar sosyal ve sportif faaliyetlerin içerisinde hem antrenör hem de gönüllü olarak bulundu. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında, spor kulüplerinde ve organizasyonlarda görev aldı. 2021 yılının başından itibaren TÜGVA Kocaeli il yönetim kurulu üyesi olarak faaliyetlerde bulunmasıyla birlikte son olarak İl Lise Koordinatörlüğü görevinde faaliyetlere devam etmektedir.
E-Mail: mzahidbinbay@gmail.com